زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

وبگاهی که پیش روی شماست، اولین وبگاهی است که در ایران، به طور تخصصی به معرفی زیباترین آبشارهای ایران و جهان می پردازد.
غرض از ایجاد این وبلاگ، نشان دادن گوشه ای از زیبایی های خلقت الهی به منزله یادآوری عظمت و جلال خداوندی و سپس معرفی آبشارهای زیبای ایران و جهان است تا علاقه مندان به مشاهده آبشارها، به سهولت هر چه بیشتر بتوانند از مسیر راهیابی به این مظاهر زیبای الهی اطلاعات کسب کنند. اولویت کار خود را معرفی آبشارهای ایران قرار داده ایم، زیرا با وجود آبشارهای بسیار زیبا و زیادی که در جای جای ایران وجود دارد، نزد اکثر مردم عزیزمان ناشناخته اند... . علاوه بر آبشارها به سایر پدیده های طبیعی مانند دریاچه ها، کوه ها، جنگل های زیبا و ... در ایران و جهان، نیز توجه می کنیم. سعی شده که در این سایت، از تصاویری با وضوح بالا استفاده شود.
[ ایمانی نسب ]

پنجشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۳ ب.ظ

پایتخت طبیعت ایران کجاست؟

پنجشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۳ ب.ظ

شهرستان درود واقع در استان لرستان با وجود مساحت اندکش، سرشار از جاذبه های طبیعی رویایی و شگفت انگیز است، که هنوز ناشناخته مانده اند. حقیقتا و بدون اغراق، درود، بهشت لرستان و ایران زمین است. درود شهر آبشارهای دل انگیز و دریاچه ها و تلاب های درخشان است، شهر رودخانه ها و جنگل های سرسبز و به حق می توان آن را پایتخت طبیعت ایران نامید. در زیر تعدادی از جاذبه های طبیعی درود را بر می شماریم.

در تصور فوق، درود را مشاهده می کنید، که با وجود مساحت اندکش، سرشار از شگفتی های طبیعی است.

1ـ آبشار شوی:2ـ آبشار بیشه


3ـ آبشار ازنادر


4ـ آبشار و غار وقت و ساعت5ـ دریاچه گهر


6ـ تالاب ازگن قارون


7ـ دره اسپر

نظرات  (۱۲)

۱۵ آذر ۹۳ ، ۲۱:۵۲ مهدی دنیایی ازساوه
چه تنگ نظرانه است طبعت بکر ایران رانشناسیم بعدبرای دیدن طبیعت کشورهای دیگرهرینه های انچنانی بکنیم{دوستت دارم ایران}
خییییییییییییییییییییییییییییییییلی عالی بود.
لرهایی که اطراف شوی زندگی میکنن از هزاران سال پیش اونجا زندگی میکردن . و سرزمین خودشونه . نصف خوزستان لر نشینه . دزفولی هم یک نژاد نیست یک شهره و در واقع هم نصف شهر ما دزفول بختیاری ان . و خوما دزفولی ها هم هفتاد درصد زبونمون کلمات لریه  . شما تا حالا شوی رفتین ؟؟ برید وبعد خودتان قضاوت کنید همش کوهه و از پوشش جنگلی راه کاملا مشخصه که تو لرستانی . اصلا بوی لرستان و میده ماله لرستانه . اما شهر ما دزفول شهر بسیار موفقیه که قلب خوزستانه و تونسته برای اونجا تبلیغ کنه فقط اشتباه کردن که گفتن جز دزفوله . بزاری شون میگن دزفول استانه!!!
دزفولی ها میخوان بگن ابشار شوی مال خودشونه و استانداری لرستان هم طبغ معمول هیچ کاری نمیکنه هر چی بدبختی میکشیم از مسئولان بده دارن خاک لرستانم کم میکنن!! و میگن جز دزفوله 
ابشار شوی ماله الیگودرزه و آبشار بیشه ماله خرم آباد ،،لطفا از شهر خودتون مایه بزارید نه شهر های دیگرو غضب کنید
پاسخ:
شما اگر نقشه رو نگاه کنید متوجه میشید که شوی خیلی با الیگودرز فاصله داره و اگر قرار باشه جزء لرستان باشه در محدوده خرم آباده نه الیگودرز. اما کسانی که ادعا دارند مال لرستانه هیچ دلیل محکمی بر این حرفشون ندرند. می تونید به این لینک هم رجوع کنید.
http://varzesh.tarlog.com/post/929/printable/
شهر من و دیگران نداره. ما باید حق طلب باشیم. در ضمن: همه جای ایران سرای من است
درست نیمه راه دورود تا آبشار شوی ، ایستگاه سپیددشت قرار داره که جزو بخش پاپی خرم آباده و  4یا 5ایستگاه بعد از سپید دشت آبشار شوی در خاک خوزستان و درشهرستان دزفول قرار دارد . چطور سپیددشت در نیمه مسیر ،مال خرم آباده ولی آبشار شوی با اون همه فاصله و در خاک خوزستان مال دوروده . دریاچه گهر هم که پشت قله سنبران مشرف به روستاهای دربند و دره‌تخت ازنا و مال ازناست . آبشار بیشه هم که فکر می کنم باز مربوط به تقسیم بندی جغرافیایی خرم‌آباده . دیگه دورود کجاش پایتخت طبیعت ایرانه . دوستان همه اینها رو با نرم افزار گوگل ارت ببینید .
دورود جاذبه های طبیعی خوبی داره ولی واقعاً بعضی مردم ناآگاهانه برخی جاذبه های طبیعی رو که مال دورود نیست به دورود نسبت می دهند . مثلا همین دریاچه گهر ، فقط به دلیل اینکه راحت ترین راه دسترسی و پیاده روی به اون برای مردم عادی ، از دورود و مسیر 40 کیلومتری اونه ، فکر میکنن چون از دورود به این دریاچه می رسند پس مال دوروده . درحالی که نزدیکترین فاصله‌ش از روستای دربند و بیدستانه ازناست ولی فقط کوهنوردها میتونن از این راه به دریاچه برسند . البته یک راه دسترسی دیگه هم از الیگودرز داره که کمتر مورد استفاده قرار می گیره
پاسخ:
در هر حال، طبق تقسیمات شهری در استان لرستان دریاچه گهر جزء محدوده درود محسوب میشه و اگر شما سندی دارید که ثابت میکنه دریاچه در محدوده ازناست، بفرمایید تا استفاده کنیم
شهردار وقت دورود برای این که نام گمنام دورود تو کشور شناخته بشه عنوان پایتخت طبیعت ایران رو که خیلی سال قبل از اون به یاسوج اختصاص پیدا کرده بود غصب کرد و روی این شهر گذاشت . ولی الان دوساله که شهرداری دورود عنوان میعادگاه گهر و اشترانکوه رو جایگزین عنوان قبلی کرده و از عنوان پایتخت طبیعت ایران در بنرهای تبلیغاتی و نقشه های گردشگری استفاده نمی کنه .
دورود جاهای زیبایی مثل تنگ‌عزیرآباد ، آبشار ازنادر ، پشمه سراب ، جنگل و آبشارهای آب‌گرمه در منطقه چم‌چیت که حتی خیلی از دورودی‌ها نه دیدن و نه اسمشو شنیدن ، روستای زیبای عمارت و خیلی جاهای دیگه داره که مال دوروده و توی هیچ سایتی بهشون اشاره ای نمیشه ولی مدام روی یه جاهایی مثل دریاچه گهر و آبشار شوی دزفول اصرار دارن و توی سایتها اونا رو بعنوان جاهای دیدنی دورود معرفی میکنن .
نقشه های جغرافیایی تقسیمات کشوری معتبر. نرم افزار گوگل ارت و خیلی اسناد معتبر دیگه هست به هر حال دریاچه گهر مال هرجا که باشه مطمئن باشید به دورود ربطی نداره حتی روستاهایی که مجاور ضلع جنوب و جنوب غربی دریاچه هستند مثل پیر امام .شاه مکان و... روستاهای الیگودرز هستند .
۱۶ اسفند ۹۴ ، ۱۱:۲۵ مهم ایرانی بودنه
سلام به همه اقوام یه سوالی درارم چرا لر جماعت مثل یهودیامیمونن..?
انگار فقط خودشان همه کارن مملکت هستند همش ادعا دارن و فلان و فلان بابا چه فرقی داره مهم ایرانی بودن من عربم از اهواز بدبختی ما آدما انیه که هر جای این دنیا یه افراد مریض پیدا میشه که بزر تفرقه او نفاق میکارن حالا توی ایرا لر جماعت این کارو میکنن توی خوزستان لر و عرب توی لرستان و اونورا رلر و دزفولی و.... خجالت داره والله
پاسخ:
یه کم تند حرف زدید. اما با شما موافقم و با اینکه خودم لر هستم اما اعتراف میکنم که لرها کمی حس قومیت پرستیشون زیاده. 
ابشار ازنا در مال ازناست چرا مطلب دروغ میزنی طبق اسناد موجود دریاچه گهر وحنی دره نی گا جز حوزه روستای طیان شهرستان ازنا قرار داره چرا به اسم درود میزنی ؟ چرا دروغ؟

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی