زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

وبگاهی که پیش روی شماست، اولین وبگاهی است که در ایران، به طور تخصصی به معرفی زیباترین آبشارهای ایران و جهان می پردازد.
غرض از ایجاد این وبلاگ، نشان دادن گوشه ای از زیبایی های خلقت الهی به منزله یادآوری عظمت و جلال خداوندی و سپس معرفی آبشارهای زیبای ایران و جهان است تا علاقه مندان به مشاهده آبشارها، به سهولت هر چه بیشتر بتوانند از مسیر راهیابی به این مظاهر زیبای الهی اطلاعات کسب کنند. اولویت کار خود را معرفی آبشارهای ایران قرار داده ایم، زیرا با وجود آبشارهای بسیار زیبا و زیادی که در جای جای ایران وجود دارد، نزد اکثر مردم عزیزمان ناشناخته اند... . علاوه بر آبشارها به سایر پدیده های طبیعی مانند دریاچه ها، کوه ها، جنگل های زیبا و ... در ایران و جهان، نیز توجه می کنیم. سعی شده که در این سایت، از تصاویری با وضوح بالا استفاده شود.
[ ایمانی نسب ]

آخرین مطالب

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

آبشار پونه زار فریدونشهر E495752 N325715 آبشار پونه زار فریدونشهر از دیدنی های ناشناخته استان اصفهان است. این آبشار با دیواره هایی پوشیده از خزه خوشرنگ و فضایی بس طرب انگیز پذیرای علاقمندان خویش است. آبشار پونه زار به ارتفاع تقریبی 75 متر یکی از زیباترین آبشارهای ایران می باشد که

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۶:۳۷
علی ایمانی نسب

برای مشاهده این کلیپ اینجا کلیک کنید

 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۳:۱۷
علی ایمانی نسب

آبشار زرد لیمه

زرد لیمه = در زبان ایلیاتی زرد به معنای بلندی می باشد و لیمه یعنی لم یا پایین دست . بنابراین آبی که از بلندی به پستی می ریزد .  این آبشار در دره ای طویل در منطقه دیناران می باشد و یکی از سر چشمه های رودخانه کارون است که سد بهشت آباد در نزدیکی شهر اردل در برابر آب همین دره و رود خانه در حال ساخت است.اما مسیر دسترسی به این آبشار شهرستان اردل نیست بلکه برای رسیدن به آبشار زرد لیمه می بایست وارد جاده ودشت آلیکوه شوید ...

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۱ مرداد ۹۳ ، ۱۱:۴۷
علی ایمانی نسب

آبشار آب سفید (در گویش محلی او اسبید) با لقب عروس زیبای آبشارهای ایران، یکی از طبیعی‌ترین و زیباترین آبشارهای کشور است که همه ساله بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب می‌نماید. این آبشار در منطقه جنوب شرقی استان لرستان و در دامنه کوه‌های زاگرس در بخش بشارت الیگودرز واقع شده است.

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ مرداد ۹۳ ، ۱۴:۵۸
علی ایمانی نسب


برای مشاهده و دانلود این کلیپ زیبا در سایت آپارات اینجا کلیک کنید.۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۳ ، ۱۵:۵۳
علی ایمانی نسب

آبشار افرینه خرم آباد در موقعیت جغرافیایی E475322 N331851 در استان لرستان قرار دارد. در جوار جاده خرم آباداندیمشک و در حدود 80 کیلومتری جنوب شهرستان خرم آباد آبشاری چشم نواز و دلفریب خودنمایی می کند که در جوار روستای افرینه قرار دارد و به همین نام نیز معروف و مشهور است. این آبشار که یکی از پر آب ترین آبشارهای ایران است،مابین دو شهر خرم آباد و پل دختر قرارگرفته و در فصلهای تابستان وبهار پذیرای گردشگران بی شماری است. کسانی که قصد سیاحت از این آبشار را دارند میتوانند از شمال از طریق جاده خرم آباد به سمت پل دختر و از جنوب از جاده اندیمشک به سمت خرم آباد خود را به این آبشار برسانند. خوشبختانه مسیر این آبشار آسان است و در کنر روستای افرینه قرار دارد و مانند بسیاری از آبشارهای کشور که در دل کوه هاست و رسیدن به آن ها مستزلم کوهنوردی های چند ساعته است، نیست.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مرداد ۹۳ ، ۰۹:۱۶
علی ایمانی نسب

موقفعیت جغرافیایی و طول آبشار

آبشار لاتون آستارا در موقعیت جغرافیایی E484746 N381822 در استان گیلان و مرز استان اردبیل، در ۱۵ کیلومتری جنوب شهرستان آستارا، شهر لوندویل روستای کوته کومه جای گرفته‌است . ارتفاع  آبشار لاتون ۱۰۵ متر است که از این حیث در دایره آبشارهای بلند ایران جای میگیرد. گرچه برخی، از روی نا آگاهی این آبشار را بلندترین آبشار ایران می دانند، اما بی شک لاتون، بلندترین آبشار ایران نیست، زیرا آبشار تاف در لرستان با ارتفاع حدود 200 متر(با ارتفاعی دو برابر آبشار لاتون) بلندترین آبشار ایران، شناخته می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مرداد ۹۳ ، ۱۷:۳۴
علی ایمانی نسب


می توان آبشار شوی را در کنار آبشارهای زرد لیمه و بیشه از زیباترین آبشارهای ایران دانست و به نظر حقیر، آبشار شوی زیباترین آبشار ایران است. این آبشار از نظر موقعیت جغرافیایی در مرز لرستان و خوزستان واقع شده است و هر کدام از درودی های استان لرستان و دزفولی های استان خوزستان این آبشار را متعلق به خودشان می دانند. کارشناسانی که در این باره اظهار نظر کرده اند، نظرات متفاوتی دارند. در هر حال آنچه که مهم است این است که این آبشار فوق العاده زیبا در کشور عزیزمان قرار دارد و اینکه در لرستان واقع شده یا دزفول فرق چندانی ندارد.

۱۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۳ ، ۲۲:۳۹
علی ایمانی نسب