زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

معرفی زیباترین مناظر طبیعی و آبشارهای جهان و ایران

زیباترین آبشارها و مناظر طبیعی ایران و جهان

وبگاهی که پیش روی شماست، اولین وبگاهی است که در ایران، به طور تخصصی به معرفی زیباترین آبشارهای ایران و جهان می پردازد.
غرض از ایجاد این وبلاگ، نشان دادن گوشه ای از زیبایی های خلقت الهی به منزله یادآوری عظمت و جلال خداوندی و سپس معرفی آبشارهای زیبای ایران و جهان است تا علاقه مندان به مشاهده آبشارها، به سهولت هر چه بیشتر بتوانند از مسیر راهیابی به این مظاهر زیبای الهی اطلاعات کسب کنند. اولویت کار خود را معرفی آبشارهای ایران قرار داده ایم، زیرا با وجود آبشارهای بسیار زیبا و زیادی که در جای جای ایران وجود دارد، نزد اکثر مردم عزیزمان ناشناخته اند... . علاوه بر آبشارها به سایر پدیده های طبیعی مانند دریاچه ها، کوه ها، جنگل های زیبا و ... در ایران و جهان، نیز توجه می کنیم. سعی شده که در این سایت، از تصاویری با وضوح بالا استفاده شود.
[ ایمانی نسب ]

آخرین مطالب

۱۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

منطقه هشترخان (یا هشترخانا) دشتی ست دارای سبقه تاریخی شناخته شده در میان مردم آزربایجان دشتی که از منطقه طارم استان زنجان شروع و بیش از 700 کیلومتر آنطرف تر (به سمت شمال) تا حوالی شهر لنکران (در کشور جمهوری آزربایجان) امتداد می یابد. این دشت که دره های پرآب، آبشارهای حیرت انگیز و بهار زیبا و حیات وحش منحصر بفردش در لابلای اشعار، آهنگ ها و داستان های مردمان این مناطق هم رسوخ کرده به حق یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی دنیاست.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۰۴
علی ایمانی نسب

برای مشاهده نقشه گردشگری استان توریستی و زیبای لرستان با وضوح بالا اینجا کلیک کنید.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ شهریور ۹۳ ، ۰۰:۱۷
علی ایمانی نسب

سایت «دنیای آبشارها»، تنها سایتی است که به طور تخصصی به موضوع آبشارها در اقصی نقاط جهان می پردازد. این سایت متعلق به یک زن و شوهر توریست است که کارشان را بازدید از آبشارهای زیبا از جهان قرار داده اند. این سایت اطلاعات و گزارشات جالبی از آبشارهای مطرح جهان را ارائه می دهد. می توانید این سایت را اینجا مشاهده کنید.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۲۷
علی ایمانی نسب
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۴۲
علی ایمانی نسب

آبشار وارگ یا وارک در مقعیت جغرافیایی N3309 E4920 در استان لرستان واقع است. آبشار وارگ در روستایی با همین نام در جنوبی‌ترین منقطه شهرستان الیگودرز قرار گرفته است. مقدار آب این آبشار بسیار فراوان است و پس از آن که از چشمه های بالای صخره سنگی سرچشمه می گیرد، اولین آبشار را به وجود می آورد و با طی فاصله ۱۵ متری، از صخره دوم نیز فرو می ریزد و آبشار دوم را پدید می آورد و به رود رودبار می ریزد. ارتفاع منطقه وارگ از سطح دریا ۱۳۲۰ متر است. این آبشار ازنوع آبشارهای دو قلو به شمار می آید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۳ ، ۱۷:۱۹
علی ایمانی نسب

شهرستان درود واقع در استان لرستان با وجود مساحت اندکش، سرشار از جاذبه های طبیعی رویایی و شگفت انگیز است، که هنوز ناشناخته مانده اند. حقیقتا و بدون اغراق، درود، بهشت لرستان و ایران زمین است. درود شهر آبشارهای دل انگیز و دریاچه ها و تلاب های درخشان است، شهر رودخانه ها و جنگل های سرسبز و به حق می توان آن را پایتخت طبیعت ایران نامید. در زیر تعدادی از جاذبه های طبیعی درود را بر می شماریم.

در تصور فوق، درود را مشاهده می کنید، که با وجود مساحت اندکش، سرشار از شگفتی های طبیعی است.

۱۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۱۳
علی ایمانی نسب

آبشار چکان

این آبشار در جنوب غربی الیگودرز در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره چکان... در فاصله 141 کیلومتری شهرستان خرم آباد، 100 کیلومتری دورود، 50کیلومتری سفیددشت، 120 کیلومتری الیگودرز، به ارتفاع 30 متر وعرض تاج 4 متر قراردارد.


۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۳ ، ۰۰:۳۹
علی ایمانی نسب

دریاچه گهر ملقب به نگین زاگرس  حدود 150سال پیش درنتیجه یک زمین لرزه یزرگ ودراثر جنبش گسل اصلی زاگرس درقلب رشته کوه اشترانکوه تشکیل شده است ومنبع اصلی آب آن چشمه های کف دریاچه وآب ورودی حاصل از ذوب برف قلل اشترانکوه از سمت شرقی آن میباشد.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ شهریور ۹۳ ، ۱۵:۰۴
علی ایمانی نسب

ایسلند سرزمن آبشارهای زیباست. این آبشار زیبا و بزرگ در جنوب ایسلند و در صخره های خط ساحلی سابق واقع شده است. عرض این آبشار 25 متر و ارتفاع آن 60 متر است. با توجه به حجم آب زیادی با فشار و از ارتفاع زیاد به پایین سرازیر می شود قطرات زیادی از آب آبشار به هوا می رود و به طور مداوم تولید، یک یا دو رنگین کمان در روزهای آفتابی می کند....


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۵۷
علی ایمانی نسب

آبشار ورزان یا ورازان در استان گیلان واقع است. در فاصله 36کیلومتری شمالغرب شهر تالش (از میدان نماز تالش تا ابتدای بازار سوباتان) و 22 کیلومتری جنوب (از ایست و بازرسی جنگلبانی سوباتان تا دریاچه)دریاچه نئور اردبیل(ازمسیر فیبر نوری اردبیل گیلان) در ارتفاع 1900-1970 متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد....

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۱۴
علی ایمانی نسب